Můj příběh


Aktuálně na blogu:


Dnes je 1. adventní neděle a kolem mě se čím dál víc hovory točí kolem blížících se Vánoc. Zároveň se blíží i zimní Slunovrat, tak se často řeší, jak tyto oslavy pojmout, případně jestli je nějak pojmout...
Proto mě napadlo sdílet, jak to mám já s rodinou.

Dnes žiji život, ve kterém bezpečně vím, že to já jsem tvůrkyní svého života. Vím, že je mnohem důležitější, jakým způsobem nahlížím na svou realitu, než jaká realita "objektivně" je. Je jen na mě, jestli se rozhodnu soustředit na to pozitivní, nebo negativní. Jde o moji (i vaši) každodenní volbu.

Možná si říkáte, že jste už mnohokrát četli, jak vše kolem sebe ovlivňujeme svou myšlenkou, že nejdůležitější je žít tady a teď, s tím, co je... Není to žádná převratná novinka, to přece víte. Ale ono mnohdy vědět nestačí...

Byly doby, kdy i já měla pocit, že vím. Už roky jsem se vzdělávala v oblasti seberozvoje. Četla mnoho knih, článků, chodila na inspirativní přednášky. Začala jsem mít pocit, že se vše točí kolem pár základních principů, které už dobře znám a nechápala jsem jednu věc: Jak to, že se v mém životě děje stále tolik věcí úplně jinak, než bych si přála?! Jak to, že procházím stále těmi samými situacemi, které mě ničí??

Ačkoli jsem měla všechny načerpané informace pečlivě uložené do šuplíčku v mé hlavě, stále jsem nebyla schopna ovlivnit své sebedestruktivní chování, které mě vyčerpávalo. Roky plynuly a já se stávala obětí dokola těch samých situací. Stále a znovu jsem od sebe měla nereálná očekávání a bičovala se za svá selhání. Připadalo mi nespravedlivé, co se mi děje. Čekala jsem na kouzelnou proměnu a ona nepřicházela.

Pak jsem pochopila, že teorie je jedna věc a praxe druhá. Teoreticky víme, co jak chceme dělat, ale v praxi většina našich reakcí pramení z nevědomí, děje se automaticky, jde totiž o naučené (obranné) reakce.

A ty se nezmění tím, že o nich budeme číst či vědět. Ačkoli vědět o nich je důležitý první krok, začít konat je mnohem důležitější. Teprve potom se vše může proměnit. Jen těmi drobnými vědomými krůčky ke změně, se nám změna může stát. Jen, když sebereme odvahu a jdeme do akce. Když trpělivě děláme jeden malý krůček za druhým.

A tak vznikl projekt Ve své síle. Uvědomila jsem si, co dává mému životu smysl a co je zároveň mojí vášní. Život sám. Jít do hloubky. Dostávat se pod vrstvy všech omezení, která si neseme. Navracet se k prapůvodnímu jádru nás samých, k pravdě, přirozenosti.
Pokud právě čtete můj příběh, je velmi pravděpodobné, že toto máme společné, že také chcete v životě změnit to, co vám neslouží. Pokud jste se rozhodli ponořit do hlubin a rozklíčovat i to méně příjemné, co vás teď brzdí v dosažení svých cílů, ráda vám pomůžu. Je dobré mít na své cestě po boku průvodce, který poskytne nadhled, podporu, inspiraci... Ukáže vám směr. Pokud je tohle to, co hledáte, bude mi ctí stát se průvodkyní právě pro Vás.

V úctě,
Tereza